ŁĄKOWY PRZEDSZKOLAK

Wczesnym rankiem, ze śniadaniem w brzuszku, Kotki i Sówki spotkały się w auli wraz z paniami: Olą i Kasią. Dzieci losowo wybrały szarfy, dzieląc się w ten sposób na 3 drużyny, tj. Pasikoniki, Biedronki i Słoneczka. Tak pogrupowane dzieci wyszły na pobliską łąkę, aby tam „doświadczyć roślin” – powąchać, dotknąć, pogłaskać, połaskotać rówieśników, jednym słowem, rozwijać zmysły. Porównując łąkę czyli dom zwierząt do swojego miejsca życia, wszyscy doszli do jednego wniosku, mianowicie, konieczności szacunku wobec przyrody. Uwrażliwiając dzieci na jej piękno oraz utrwalając postawę pełną szacunku, przedszkolaki poznały szpaki oraz ich sposób życia, odkryły pokrzywę na łące, jej właściwości oraz ślady po buchtowaniu. Wszystkie zachwyciły się wierzbowymi kotkami, które urozmaiciły zabawy matematyczne. Każda z drużyn pod czujnym okiem swojej pani miała za zadanie zerwać kilka trawek, ziół, zgodnie z upodobaniem dzieci. Po powrocie z wyprawy do przedszkola nasi milusińscy wspólnie bawiły się pojęciami matematycznymi, wykorzystując do tego zebrane rośliny. Na koniec każda z grup ułożyła i wykleiła na kartce łąkowego przedszkolaka.