Z WĘGLEM W TLE

4 grudnia 2020 r. w „Naszej bajce” odbyła się wspólna zabawa dla wszystkich grup przedszkolnych. Tematem przewodnim były nie tylko tradycyjne mikołajki, ale też Barbórka czyli święto górników, o którym się zapomina, a ono przecież nadal nie tylko aktualne, ale i wciąż ważne. Prowadzącymi to węgielkowo – mikołajkowe przedsięwzięcie były panie: Ola i Marta.

Przedszkolaki, wsłuchując się w treść wiersza i przypatrując się prezentowanym rekwizytom, dowiedziały się do produkcji jakich przedmiotów potrzebny jest węgiel. Ileż było z tego powodu „ochów i achów.” Następnie w rytm piosenki „Hej w kopalni!” przyszedł czas na zabawę ruchową.

Integralną częścią spotkania był mikołajkowy quiz. Zaś tuż po jego zakończeniu każda z grup musiała wykazać się umiejętnościami plastycznymi, tworząc pracę, której celem było ozdabianie dużej kolorowanki za pomocą skrawków papieru i kleju. W trakcie antraktu pomiędzy działaniami były pląsy w rytmie piosenki „Siedem reniferów”.

Oczywiście nie mogło zabraknąć przysłowiowej „wisienki na torcie,” tj. niespodzianki dla naszych przedszkolaków czyli prezentów od Mikołaja. Co prawda tej ważnej Personie nie udało się dotrzeć do dzieci osobiście, ale upominki przybyły. Cóż to była za radość, kiedy po skończonej zabawie, przedszkolaki w swoich salach ujrzały mikołajkowe podarki.