FACE TO FACE Z PANIĄ PORZĄDNICKĄ

Dnia 20 listopada br. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej ”Naszej bajki” dla wszystkich przedszkolaków odbyło się przedstawienie grupy artystycznej pana Krzysztofa Gajewskiego pt. „Pani Porządnicka”. Spektakl pokazał naszym milusińskim, dlaczego tak ważna w życiu jest nauka, a co za nią idzie – znajomość i używanie zwrotów grzecznościowych. Czarodziejskie słowa „proszę, dziękuję, przepraszam” były nieodłączną częścią teatralnego pokazu. Nie dowiedzielibyśmy się o tak istotnych sprawach aż tyle, gdyby nie nasi bohaterowie, tj. bączek Kubuś oraz pani osa – czyli Ula Porządnicka, która z „anielską cierpliwością,” (a ta wymaga naprawdę „diabelskiej siły”), próbowała uporządkować zachowanie niesfornego bączka Kubusia. Występ okazał się pouczający. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że warto się uczyć, a przy tym znać zasady savoir – vivre.

„(…) bo nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział (….).”