NA FUNDUSZ STRAJKOWY PRZEKAZALIŚMY…

Drodzy Rodzice.

Jak zwykle bardzo Wam dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie zarówno podczas plastycznych warsztatów wielkanocnych jak i samego kiermaszu wielkanocnego.

Ten czas był szczególny, bowiem nauczyciele w przedszkolach i szkołach postanowili zawalczyć o swoje lepsze jutro ryzykując swoje dzisiaj. Zarówno sami nauczyciele jak i rodzicie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Pierwsi postawili wszystko na jedną kartę, tracąc większą część swojego miesięcznego wynagrodzenia, drudzy zaś, nie mogąc zapewnić swoim dzieciom opieki, mimo zrozumienia i poczucia solidarności, popadali w coraz większą determinację i frustrację.

Postanowiliśmy wspólnie znaleźć rozwiązanie dobre dla jednych i drugich.

Jako przedszkole, zaoferowaliśmy opiekę nad dziećmi na okres strajku, a całą kwotę zebraną w ten sposób, przeznaczyliśmy na fundusz strajkowy.

Z tych dwóch źródeł – z kiermaszu wielkanocnego oraz opieki nad dziećmi – udało nam się, wspólnymi siłami, uzbierać 2 000 złotych, które zostały wpłacone na konto Funduszu Strajkowego.

W imieniu wszystkich nauczycieli (w tym swoim) bardzo Państwu dziękujemy .