Mikołaju! Ratuj pieski!

W styczniu do naszego przedszkola przyjechali niesamowici goście. Odwiedziła nas Eskimoska – Eskimo wraz ze swoim psim zaprzęgiem.

Opowiedziała nam o tym, jak żyje się w kraju pokrytym lodem, gdzie ciągle sypie śnieg . Pokazała nam swoje igloo, w którym mieszka wraz ze swoimi psimi przyjaciółmi. Niestety pewnego ranka okazało się że jej pieski ktoś zaczarował! Przestały się ruszać, szczekać a nawet prosić o smakołyk czy zabawkę! Nieruchome, siedziały na śniegu obok igloo. Długo Eskimo zastanawiała się co zrobić, na szczęście z pomocą przyszedł Święty Mikołaj. On zawsze wie kto potrzebuje pomocy. Razem z dziećmi próbowali odczarować małe pieski przy pomocy tańca i śpiewu. Wspólnie karmili psy kośćmi, rzucali do celu, jeździli w psim zaprzęgu.

Dzieci świetnie się bawiły przy radosnej muzyce i z całych sił pomagały Mikołajowi i Eskimosce, aż w końcu mocą swojego uśmiechu i czarami dobrej zabawy wspólnie odczarowali pieski.