Ballada o królewiczu Dąsalu Wąsatym

„Ballada o Królewiczu Dąsalu Wąsatym” –            PRZEDSTAWIENIE W WYKONAIU RODZICÓW GRUPY VI

Czy można wyrazić cokolwiek, nie wypowiadając ani jednego słowa?
Okazuje się, że znacznie więcej, niż mogłoby się z pozoru wydawać.

Można: wzbudzić radość, wywołać wzruszenie, doprowadzić do śmiechu, zaskoczyć, zainspirować, zachwycić, zbudować napięcie, przyspieszyć bicie serca… Można wymieniać bez końca.

PANTOMIMA – 9 liter, dziesiątki emocji!

Po koniec marca, rodziców z grupy najstarszej spotkała (wierzymy w to!) ogromna przyjemność, bowiem mogli wystąpić przed swoimi dziećmi w przedstawieniu. Nie było to jednak proste zadanie 🙂   Gdy na samym początku projektu padło hasło „pantomima”, wszyscy odetchnęli z ulgą. Nie trzeba uczyć się tekstu! SUPER !
Nikt wówczas nie zdawał sobie sprawy, że o wiele trudniej jest zamienić się w mima, niż nauczyć się roli mówionej.   Rodzice poradzili sobie jednak świetnie. Przez cały czas trwania przedstawienia na twarzach każdego z aktorów królowały emocje – od radości, przez złość i nadąsanie. Widać było ogromne skupienie i zaangażowanie.

A po drugiej stronie…  DZIECI – których oczy zastygły zupełnie na dobre 20 minut.

Dorośli starali sie bardzo, by przedstawienie było dla dzieciaków niespodzianką, ale dzieci są niezwykle bystre więc od kilku dni krążyły słuchy, że coś, że gdzieś, że ktoś, że jakoś, że coś… ewidentnie się kroi 🙂
I mimo wielu podchodów i domysłów, udało się jednak dzieciaki zaskoczyć. Niektórzy aktorzy tak perfekcyjnie weszli w rolę, że dzieci do samego końca nie zdawały sobie sprawy, że ten aktor to mama, tamten to tata a jeszcze inny to rodzona siostra

Warto wspomnieć, że scenariusz dotyczył ważnego tematu.

Czy łatwo jest zacząć wstawać prawą nogą? Nie zawsze. Ale trzeba ze wszystkich sił starać się to zmienić bo świat radosny to świat, w którym zwyczajnie lepiej się żyje. To świat, którego nie stworzy nikt inny – jak my sami.

Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie, za świadomość, za radość, która pojawiła się tamtego dnia.

Bo… „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Przedstawiamy naszych wspaniałych mimów, którzy stworzyli wspólnie, niektórzy całą rodziną,  to radosne przedstawienie:

Agnieszka Bajur – dama

Julia Buszkiewicz – piekarz

Marta Piasecka -Buszkiewicz – narrator

Izabela Borkowska – Szyszka – stolarz

Sylwia Falkowska – Marchewka – stajenny, kowal

Żaneta Hofmann – Delbor – straż

Joanna Kuklicz – dama

Sandra Mianowska – Błażek Wesołek

Agnieszka Niśkiewicz – królowa

Aleksandra Niśkiewicz – żak

Krzysztof Niśkiewicz – król