Warsztaty w Muzeum Narodowym

Aby poszerzyć wiedzę naszych przedszkolaków  o dotyczącą rodzinnego miasta – Szczecina,  4 kwietnia 2017r. dzieci z grupy V uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Narodowego – na warsztaty pod hasłem „Historia Szczecina”.
Głównym celem tych warsztatów  było poznanie przeszłości naszego miasta i regionu, a także przybliżenie dzieciom pojęć związanych z wyjątkowym miejscem jakim jest muzeum – „eksponat”, „ekspozycja”.
Emocje i przeżycia towarzyszące naszym przedszkolakom podczas tego wyjścia – z pewnością pozytywnie wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy.
Wracając, przeszliśmy przez Zamek Książąt Pomorskich, w dalszym ciągu podziwiając uroki naszego miasta – i co nie da się ukryć – delektując się smakiem herbatników.

Ucięliśmy też  sobie pogawędkę o tym jak fajnie jest mieszkać właśnie tu – w Szczecinie!