Policja w przedszkolu

Każdy przedszkolak musi nauczyć się jak bezpiecznie poruszać się po ulicy w tak dużym mieście jakim jest Szczecin.

A to wcale nie jest łatwe zadanie, gdyż ruch na ulicy ogromny, znaków drogowych mnóstwo, samochody pędzą bardzo szybko, a dodatkowo, w okresie zimowym, często jeszcze zła pogoda utrudnia widoczność zarówno pieszym jak i kierowcom.

Dlatego o pomoc zwróciliśmy się do policjantów pracujących w jednostkach ruchu drogowego.

Oni, a właściwie ONE, bo gośćmi okazały się panie policjantki, niezwykle ciekawie, profesjonalnie i cierpliwie wyjaśniały przedszkolakom różne zawiłości związane z tym tematem.

Dzieci poznały zatem znaki informujące o miejscu, w którym można bezpiecznie przejść przez ulicę, przetrenowały zasadę uważnego rozglądania się przed wejściem na jezdnię, przypomniały sobie co oznaczają kolory na sygnalizacji świetlnej, ale przede wszystkim, miały możliwość przekonania się na własne oczy, jak wiele zdziałać może tak niewielka rzecz jaką jest pasek, znaczek lub bransoletka odblaskowa.

Zachęcamy zatem Rodziców, by świadomie utrwalali nabytą przez dzieci wiedzę pytając je w różnych nadarzających się okazjach o zasady warunkujące bezpieczeństwo na drodze, nie zapominając jednak o tym, że … najlepszym nauczycielem jest przykład własny