Andrzejkowe CZARY – MARY

W dniu 30 listopada nasze przedszkole nawiedziły duchy, czarownice, pająki, nietoperze oraz wróżki wszelakiej maści i koloru. Wraz z nimi pojawiły się Czarownica Agata i Cyganka Alicja.

Uuuu… – W przedszkolu zrobiło się wyjątkowo mrocznie i strasznie!

Pewnie zapytacie dlaczego właśnie w tym dniu, te wszystkie stworki potworki, pojawiły się w „Naszej bajce”?

Przybyli wszyscy na specjalnie przygotowaną dla nich zabawę Andrzejkową!  Bo dzień 30 listopada, od dawien dawna, obchodzony jest jako dzień wróżb, czarów, magii i przepowiedni na przyszłość. Każdy więc mógł sprawdzić, dzięki wróżbom oczywiście: co czeka go w przyszłości, jaki zawód wybierze, czego musi unikać,  a na co uważać w drodze do przedszkola.

Zgodnie wypowiadane czarodziejskie zaklęcie: „Hokus – Pokus, czary – mary, niech się spełnią Andrzejkowe czary!” – wprowadziło uczestników w świat wróżb i magii.

Pod koniec imprezy okazało się, że stara i zniszczona czapka czarownicy Agaty zupełnie się rozleciała. Koniecznie potrzebowała pomysłu na nową, aby mogła sobie taką sprawić. Małe pajączki, wróżki i duszki ruszyły jej z pomocą. Z radością wykonały wspaniałe, kolorowe i niezwykle pomysłowe projekty. Teraz Czarownica będzie mogła uszyć sobie wymarzoną, niepowtarzalną, czarodziejską czapkę.

Ponieważ zabawa była przednia, a harcom i wspólnym śpiewom nie było końca, uczestnicy umówili się na kolejną imprezę – już za rok 🙂