Pierwszy Dzień Wiosny

W tym roku „Pierwszy Dzień Wiosny” przypadł w poniedziałek, ale w naszym przedszkolu przygotowania trwały pełną parą już od piątku.  Dzieci w każdej grupie, od najmłodszej po najstarszą, z wielkim zaangażowaniem, pomagały swoim paniom w wykonaniu kukieł symbolizujących odchodzącą zimę. A ponieważ  przedszkolaki z „Naszej bajki” doskonale wiedzą, że w dzisiejszych czasach należy dbać o naszą planetę,  wykonały swoje Marzanny z materiałów, które nie szkodzą środowisku i które można potem jeszcze raz wykorzystać takich jak: gazety, słoma, bibuła, drewniane patyki.   Przyznać trzeba, że Marzanny prezentowały się wspaniale ☺

W poniedziałek, w dobrych nastrojach i kolorowych strojach (przeważał kolor żółty i zielony), rozpoczęliśmy świętowanie od obejrzenia przedstawienia pod tytułem „Pożegnania zimy nadszedł czas” w wykonaniu nauczycieli. Następnie  przeszliśmy wszyscy w barwnym korowodzie ulicami wokół przedszkola, grając na instrumentach,  śpiewając piosenki  o wiośnie i szukając cierpliwie wszelakich jej oznak w przyrodzie.

Po powrocie do przedszkola, uroczyście acz zdecydowanie, pożegnaliśmy się z Zimą czego synonimem było rozebranie wszystkich Marzann na części.   Oczywiście zdobyte w ten sposób materiały zostały starannie posegregowane do odpowiednich pojemników.