Dla Rodziców prawie DOSKONAŁYCH

Szanowni Państwo!

Mamy pełną świadomość, że jako Rodzice chcecie być … doskonali, ale brakuje Wam czasu, cierpliwości, wiedzy, a czasami po prostu pomysłów na to jak postępować z własnym dzieckiem.   Dlatego dla wszystkich Rodziców, którzy czasami bezradnie opuszczają ręce lub zafrasowani mruczą pod nosem „Musi być jakiś lepszy sposób” zorganizujemy w tym roku szkolnym cykl spotkań warsztatowych, które pomogą Wam stać się… Rodzicem nieco doskonalszym ☺.

Podczas nich spróbujemy podzielić się z Wami swoim doświadczeniem i wiedzą mając nadzieję, że to z kolei wzmocni Wasze kompetencje wychowawcze tzn. pozwoli Wam – Rodzicom pomóc dzieciom w trudnych sytuacjach, pomoże zrozumieć ich zachowania, uczucia, sposób komunikacji itp.  Po prostu,  by to co trudne stało się nieco łatwiejsze ☺

W trakcie pierwszych warsztatów, które odbędą się już 25 października 2016r. o godzinie 16.00  zapoznamy Was z programem wychowawczym realizowanym w naszym przedszkolu o nazwie „Przyjaciele Zippiego”.  Podczas realizacji programu uczymy Wasze dzieci:  rozpoznawania  uczuć własnych i kolegów, sposobu rozmawiania o uczuciach, uważnego słuchania, radzenia sobie z trudnymi emocjami, konfliktami, zmianą i stratą, jak i kogo prosić o pomoc, co robić kiedy jest się krzywdzonym,  jak adaptować się do nowych sytuacji,  jak pomagać sobie i innym.

Drodzy Rodzice!

Nie pozwólcie, by wiedza Waszych dzieci Was zaskoczyła, byście byli nieświadomi budujących się w nich umiejętności i byście nie umieli ich w tym procesie wzmocnić.

Weźcie udział w proponowanych warsztatach  z korzyścią dla siebie i innych członków Waszych rodzin.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY J