Bajka pod tytułem „Obietnica jest długiem”

W tym roku, wszystkie przedszkolaki z „Naszej bajki” zwiedzają świat ☺

Wyruszyły oczywiście z rodzimej Polski, a potem przemierzyły Europę i ogromną Azję.   Teraz dotarły do Afryki.   Poznały roślinność, zwierzęta, charakterystyczne starożytne  budowle, wygląd strojów ludowych, tradycyjne zwyczaje, tańce  a nawet wygląd i brzmienie niektórych  instrumentów muzycznych oraz wiele ciekawostek związanych z tym gorącym kontynentem.

Na koniec przygody z Afryką pani Małgosia i Berenika zaprezentowały dzieciom, w formie teatru cieni, bajkę pod tytułem „Obietnica jest długiem”, która wywodzi się z dalekiej Tanzanii.  Choć bohaterami tej niezwykłej opowieści były zwierzęta obdarzone konkretnymi cechami ludzkimi, nie zawsze tymi pozytywnymi, bajka w prosty sposób wytłumaczyła dzieciom  rzeczywistość jaka otacza ludzi.

Dzieci słuchały jej z ogromnym zaciekawieniem, a nagrodą było zdobycie kolejnej życiowej mądrości. Teraz wszystkie już wiedzą, że raz złożoną obietnicę zawsze trzeba wypełnić.

Dorosłych ta zasada również  dotyczy ☺